Historia Spółki

POWRÓT

Spółka Euro Consulting & Management SA powstała 22 września 2000 roku w Warszawie jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. W dniu 8 października 2007 roku została przekształcona w Spółkę Akcyjną i ostatecznie funkcjonowała pod skróconą nazwą ECM debiutując 2008 na rynku NewConnect w Warszawie.

 

Spółka Euro Consulting & Management S.A. świadczyła kompleksowe usługi doradcze w zakresie: strategii finansów, zarządzania ryzykiem kursowym, analizy rynku walutowego i towarowego a także pomocy w pozyskaniu kapitału ze środków Unii Europejskiej. Mocną stroną posiadanego zespołu ekspertów było prowadzenie doskonałych szkoleń, konferencji i seminariów dla przedsiębiorców w Polsce. Materiały analityczne, trafne prognozy i strategie a także cotygodniowe komentarze rynkowe opracowywane innowacyjnymi metodami przez pracowników Euro Consulting & Management S.A. były z powodzeniem w tym czasie wykorzystywane przez spółki giełdowe, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz media branżowe. Poprzez dynamiczny rozwój w tym czasie eksperckiego serwisu doradztwa walutowego i spore zainteresowanie innowacyjnym podejściem stworzonej usługi outsourcingu działu finansowego z zakresu tresury managementu grupa ECM od stycznia 2008 roku została notowana na alternatywnym rynku obrotu NewConnect w Warszawie.

 

W 2007 roku powołano do życia Grupę Kapitałową ECM będącą niezależną, niebankową grupą finansową. Charakteryzowała się ona elastycznością i szybkością działania. Łatwo i szybko dostosowywała się do potrzeb coraz bardziej wymagających Klientów oraz zmian na rynku. W jednej grupie działały: firma doradcza, młody dom maklerski i spółka starająca się o uzyskanie zezwolenia na licencję dla Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych (obecnie ECM S.A.). Planowana strategia rozwoju spowodować miała to, że Grupa ECM mogłaby zaoferować za przystępną cenę swoim Klientom kompleksowe usługi doradcze dla biznesu na europejskim poziomie.

 

Funkcjonujący w ramach grupy ECM Dom Maklerski S.A. specjalizował się w pozyskiwaniu kapitału w drodze ofert publicznych i na rynek NewConnect. Doradzał przedsiębiorstwom w zakresie struktury kapitałowej, inwestowania, fuzji, przejęć, przekształceń i wyceny spółek a także przygotowywania prospektów emisyjnych oraz oferował papiery wartościowe. Młody Dom Maklerski posiadał już aktywny dział Asset Management. W tym czasie doświadczony zespół domu maklerskiego działał prężnie jako autoryzowanym doradca dla NewConnect należąc do grona najbardziej aktywnych domów maklerskich na tym rynku.

 

W 2008 roku Money.pl i Gazeta Prawna przeprowadziły pierwszy na rynku Ranking Autoryzowanych Doradców. W rankingu tym ECM Dom Maklerski S.A. zajął czwarte miejsce wśród 120 Autoryzowanych Doradców. Na początku 2009 roku portal Ipo.pl ogłosił wyniki przeprowadzonego Rankingu na Najefektywniejszego Autoryzowanego Doradcę w 2008 roku, w którym ECM Dom Maklerski S.A. zdobył drugie miejsce.

 

W dniu 30 stycznia 2008 roku Euro Consulting & Management S.A. realizując cele emisji powiększyła się o ECM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. (obecnie ECM S.A.), które miało zarządzać funduszami inwestycyjnymi i powierzonymi aktywami Klientów grupy. Zarządzaniu funduszami przyświecała filozofia osiągania absolutnych zysków niezależnie od koniunktury panującej na danym rynku. ECM TFI S.A. złożyło wniosek do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) o rejestrację innowacyjnego Towarzystwa Funduszy i zarządzanych przez niego trzech funduszy inwestycyjnych. Cel ten ze względu na pogarszającą się koniunkturę i niekorzystną sytuację na rynku finansowym w Polsce nie został zrealizowany, a środki przeznaczone na ten cel zostały skierowane do siostrzanej spółki ECM Dom Maklerski S.A.

 

W związku z tym, że zespół ECM specjalizował się od samego początku głównie na działalności doradczej dla przedsiębiorstw w zakresie zarządzania ryzykiem walutowym, to na tym filarze opierał swój dalszy rozwój jak i powstanie kolejnych spółek w grupie w tym ECM Domu Maklerskiego S.A. oraz spółki o nazwie ECM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. (aktualnie ECM S.A.) a w konsekwencji sam debiut na rynku NewConnect. Powstanie ECM Domu Maklerskiego S.A. wymuszone zostało w tamtym czasie perspektywą wprowadzenia zapisów dyrektywy MIFID2 do polskiego porządku prawnego, dla których prowadzona działalność miałaby być prowadzona jedynie przez domy maklerskie. W związku z tym, że taki obowiązek ostatecznie nie został wprowadzony a utworzenie TFI nie zostało z sukcesem zrealizowane, akcjonariusze zdecydowali się na restrukturyzację grupy, tak aby główna działalność związana z unikalnym eksperckim doradztwem opartym na długoterminowych analizach rynku finansowego i walutowego była w dalszym ciągu kontynuowana.

 

Ostatecznie spółki Euro Consulting & Management S.A. wraz z ECM Dom Maklerski S.A. zostały w całości sprzedane co skutkowało zmianą ich nazwy przez nowych właścicieli na Invista S.A., która nadal z powodzeniem funkcjonuje na GPW. W rękach jednego z pierwotnych założycieli tej dynamicznie rozwijającej się branży pozostała Spółka ECM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A., która obecnie funkcjonuje pod pod nazwą ECM S.A., gdzie nadal prowadzone są usługi w zakresie doradztwa na rynku walutowym i giełdowym oraz funduszy inwestycyjnych w Polsce. Ostatecznie prowadzone są usługi, które wcześniej prowadzone były przez Euro Consulting & Management S.A. Spółka chętnie wspiera swoją wiedzą i doświadczeniem inwestorów indywidualnych oraz klientów indywidualnych posiadających tzw. poliso-lokaty, dla których szeroka gama oferowanych dostępnych inwestycji i jednostek funduszy inwestycyjnych stanowi nie lada wyzwanie. Aktualni Klienci spółki ECM S.A. od 2008 roku co roku osiągają dodatnie wyniki z posiadanych długoterminowych inwestycji.

 

Od 2012 roku Spółka ECM S.A. prowadzi swoje usługi doradztwa w zakresie zarządzania ryzykiem kursowym on-line poprzez portal internetowy, na którym są publikowane analizy i komentarze udostępniane dla Klientów spółki. Działalność ta na tyle prężnie się rozwijała, że w IX edycji konkursu Gepardy Biznesu 2014 spółka ECM S.A. (w tamtym czasie pod nazwą Eagle Power Investment Management S.A.) uzyskała wyróżnienie za dynamiczny rozwój. Konkurs Gepardy Biznesu wyłania najdynamiczniejsze firmy w Polsce. Spółka ECM S.A. znalazła się w gronie najszybciej rozwijających się firm, należących do Klubu Gepardów Biznesu. Aby dołączyć do tego klubu, należy wykazać się co najmniej 20-procentowym wzrostem wartości rynkowej lub średniej z dynamiki przychodów i zysku netto w ciągu dwóch ostatnich lat. Oprócz tego w tym samych czasie spółka ECM S.A. została wyróżniona w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Efektywna Firma 2014 oraz Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego Firma Godna Zaufania 2014.

 

Od 30 Grudnia 2015 roku Spółka ECM S.A. publikuje część swoich długoterminowych analiz w serwisie www.stooq.pl co zainicjowało na przełomie 2016/2017 nawiązaniem współpracy z serwisem www.investing.com, który zaprosił nas do publikacji naszych wybranych analiz. Spółka ECM S.A. specjalizująca się dotąd szczególnie w analizach długoterminowych przeznaczonych szczególnie dla importerów i eksporterów rozpoczęła prowadzenie usługi związanej z tradingiem intraday dla graczy na rynku Forex oraz Opcji Binarnych.

 

Drugim elementem działań spółki ECM S.A. jest współpraca na terenie Polski z doradcą podatkowym zrzeszonym w KIDP mająca na celu przedstawienie możliwości optymalizacji podatkowej poprzez założenie spółki poza terytorium RP, np. na terenie UK lub Wyspie Man. Forma takiej współpracy zapewnia bezpośrednią opiekę nad oddziałem w Polsce poprzez wysoko wykwalifikowanego doradcę podatkowego z profesjonalną obsługą na terenie UK lub Wyspie Man. W tym wypadku współpraca z doradcą podatkowym w Polsce pozwala nam działać o wiele skuteczniej niż innym firmom, gdyż wysoko wykwalifikowany doradca podatkowy posiada wiedzę o zmianie przepisów zanim zostaną one wprowadzone w życie. Wiedza taka pozwala nam zawsze odpowiednio przygotować naszych Klientów do zachodzących zmian, które jak wiemy potrafią zaskakiwać.

 

Spółka ECM S.A. obecnie jest częścią Grupy EPC, w której skład wchodzą:

 

A1 Analizy, wyceny, doradztwo Sp. z o.o. (Polska) - spółka zajmująca się wycenami wspartymi o analizy i doradztwo które dla tych wycen pełnią funkcję pomocniczą lub komplementarną.

 

Eagle Power Connect LTD (UK) - spółka zajmująca się pozyskiwaniem inwestorów do innowacyjnych projektów poprzez fundusze Venture Capital.

 

Wolung Shop LTD (UK) - spółka prowadząca usługi agencji marketingowej oraz usługi hostingowe i z zakresu tworzenia stron internetowych. Początkowo spółka została stworzona w celu promowania spółek należących do Grupy EPC, jednak teraz spółka z powodzeniem wspiera promocję firm z poza grupy.

 

Na dzień dzisiejszy Spółka ECM S.A. jest spółką z kapitałem zagranicznym gdzie 100% jest własnością spółki Eagle Power Connect LTD z Wielkiej Brytanii. Głównym zakresem działania spółki są średnio i długo terminowe analizy rynku walutowego dla importerów i eksporterów z Polski. Analizy długoterminowe od początku po dziś dzień opracowywane są przy współpracy z Panią Małgorzatą Grad - wieloletnią specjalistką z zakresu długoterminowej analizy technicznej, należącej do The Society of Technical Analysts (STA) (UK), która była założycielem spółki Euro Consulting & Management S.A. i wieloletnim prezesem ECM S.A.


 

POWRÓT

Formularz Kontaktowy

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania skorzystaj z tego formularza kontaktowego. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak to jest możliwe. 

Dane adresowe:

Obserwuj nasz profil